Sunnuntaina 24.4 pelattiin E-nuorten Pohjoisen alueen mestaruuksista Lapin Urheiluopistolla.
Mukana oli kaiken kaikkiaan 23 joukkuetta ja vilske oli sen mukaista. Iloiset ilmeet, raikuvat kannustukset ja loppuun asti tsemppaaminen oli huikeaa katsottavaa.
Ja mikä parasta, kahden vuoden tauon jälkeen yhteisöllisyyden riemu kumpusi, niin pelaajista, valmentajista kuin yleisöstäkin.
Napakettujen Sininen joukkue sijoittui aluesarjassa komeasti kolmanneksi. Poikien kehitys kauden aikana on ollut huikeaa. Kovaa intoa puhkuva joukkue koostui viidestä pelaajasta: Juuso Impiö, Niilo Juopperi, Samu Jolanki, Verneri Koho ja Onni Ylitalo.
Napan Oranssi joukkue sijoittui tiikerisarjassa hienosti sijalle 5. Kopittomuuteen parhaillaan opetteleva joukkue koostui seuraavista pelaajista: Miska Mäkikyrö, Akseli Kairakari, Topi Ikonen, Oliver Dutton ja Hannes Rytilahti.
Kolmas Napakettujen joukkue Napa Vihreä pelasi oman turnauksensa jo lauantaina Tyrnävällä sijoittuen samassa aluesarjassa sijalle 11. Tässä joukkueessa pelasivat: Veeti Penttilä, Asle Mäkitalo, Aukusti Hurtig, Arttu Koivula ja Jesse Impiö.
Kaikkia näitä joukkueita valmentaa kolmikko Terhi-Maria Aurala, Tero Jolanki ja Juha Impiö.
Aluesarjan sijoitukset ja joukkueiden tsemppipelaajat:
1. Kempele E-Karhut – Sulo Pihkakoski
2. WoVo Red – Kerttu Inkilä
3. NaPa Sininen – Samu Jolanki
4. Kempele Liekit – Ella-Kerttu Joensuu
5. IiVolley Tulitytsyt – Ninni Kantola
6. Oulun Kisko – Leo Pardi
11. NaPa Vihreä
Tiikerisarjan sijoitukset ja joukkueiden tsemppipelaajat:
1. LNM – Sohvi Koskelainen
2. Muhos Volley Salamat – Jasmin Heikkinen
3. IiVolley Tulifrendit – Eetu Schultz
4. LaSu Super – Inari Liisanantti
5. NaPa Oranssi – Hannes Rytilahti
6. PaKa
7. SalSa Valkoinen – Eela Karjaluoto
8. Kempele Kipinät – Olivia Parkkinen
9. OsVa – Ella Hurme
10. Ylikiimingin Nuijamiehet – Kaisa Vimpari
11. Dynamo Volley – Martta Mertaniemi
12. WoVo Punainen – Elena Lohi
13. WoVo Musta – Inna Torppa
14. SalSa Musta – Jasmin Määttä
15. WoVo Valkoinen – Reihane Rajabi
16. OuMi
17. LaSu Super – Sara Ronkainen
18. IiVolley Tulinuolet – Onni Jaukkuri
Turnauspäivän aikana koettiin paljon onnistumisen hetkiä, joten kaikki jäivät hyvillä mielin odottelemaan kesäkuussa olevaa Power Cup!